Spring til hovedindhold
Personer

Where other firms assign lawyers, we assign a team of legal experts

Personer

Vi har samlet de bedste jurister, der i integrerede teams rådgiver vores klienter.

Vores jurister er højtspecialiserede og rådgiver løbende i de mest betydningsfulde sager inden for deres respektive specialer. Hvis du vil vide mere, kan du søge efter en specifik jurist nedenfor:

Søg på navn

Gennemse efter

Navn ▴ ▾Specialer ▴ ▾Stilling ▴ ▾ ▴ ▾
Adrian Fritze SimonsenPrivate EquityStipendiat
Alexander Højrup-JohansenTilkaldevikar
Alexander Koks AndreassenAdvokatfuldmægtig
Alexander MünterBørs- og kapitalmarkeder, M&AAdvokatfuldmægtig
Alexandra MoraisKonkurrence og EUStipendiat
Alma WetterlingTilkaldevikar
Amalie Kjær HassagerAdvokat
Amalie Krabbesmark HøjgaardJuridisk student
Anders Mygind ChristensenPMO-ansvarlig
Andrea Brix KjelgaardHR-student
Andreas BøghFast Ejendom og Entreprise, M&AAdvokat
Andreas JespersenMarketing og Kommunikationskonsulent
Andreas Meldgård KrogenArbejds- og AnsættelsesretAdvokatfuldmægtig
Andreas NielsenBørs- og kapitalmarkeder, M&APartner
Andreas Riis MadsenKonkurrence og EUStipendiat
Andreas StaurIP, PersondataAdvokat
Ane Petrine Lundetoft ClausenCorporate, Fast Ejendom og EntrepriseAdvokat
Anette DetlefsenServicechef
Anette LonsdaleFast Ejendom og EntrepriseAdvokat
Anke HendriksenArbejds- og Ansættelsesret, M&AAdvokatfuldmægtig
Anna Bonne RasmussenIP, PersondataAdvokatfuldmægtig
Anna Maja WallinAdvokatfuldmægtig
Anna de Vos-ZehngraffArbejds- og Ansættelsesret, PersondataAdvokatfuldmægtig
Anne Cathrine Dahlgaard HansenPersondataAdvokatfuldmægtig
Anne Hansine NielsenArbejds- og Ansættelsesret, Konkurrence og EUAdvokatfuldmægtig
Anne Hjelm DybroProjektmedarbejder
Anne Ruberg-WurmsArbejds- og Ansættelsesret, Konkurrence og EUAdvokat
Anne-Sofie Kjeldbjerg BendtsenVidenstudent
Anne-Sophie Bech ChrillesenServicekoordinator
Annette SommerKøkkenmedhjælper
Annie Fromberg NielsenProjektmedarbejder - Tinglysning
Anton SecherITStipendiat
Aurore PerleauM&A, Private EquityAvocat au Barreau de Bruxelles
Bent Bille Brahe SelbyM&AAdvokatfuldmægtig
Bernhard PauluzziKok
Birgitte A. LauritzenHR-konsulent
Birgitte ToxværdPersondataAdvokat
Camilla Hee WilleFast Ejendom og EntrepriseAdvokat
Camilla Skjelborg NielsenProjektmedarbejder - Fondsadministration
Camille HejdemannStipendiat
Carina Lucas-SennenwaldtProjektmedarbejder
Caroline JessenProjektmedarbejder - Fast Ejendom og Entrepriseret
Caroline Stjernstrøm NielsenBank og Finans, ProcesAdvokat
Caroline Søltoft FriisArbejds- og AnsættelsesretStipendiat
Casper TingleffProcesAdvokatfuldmægtig
Catharina Anna TroenCorporate, IP, IT, MedierAdvokatfuldmægtig
Cathrine Rømer ChristensenFast Ejendom og Entreprise, ProcesAdvokat
Cathrine WenzzelSkatAdvokatfuldmægtig
Cecilie BækgaardStipendiat
Cecilie HermansenM&AErhvervsjuridisk fuldmægtig
Charlotte ChristensenProjektmedarbejder - Transaktioner
Charlotte GöteFast Ejendom og EntrepriseStipendiat
Charlotte Tenna BitschJuridisk student
Christian EichenAdvokat
Christian Hoelgaard OlsenIT-chef
Christian Høgh ColdFast Ejendom og EntrepriseAdvokatfuldmægtig
Christian JohansenFast Ejendom og Entreprise, ProcesPartner
Christian Rode RøygaardJuridisk student
Christian SahlertzBank og FinansAdvokat
Christian Schow MadsenFast Ejendom og Entreprise, M&APartner
Christian Taksøe-VesterProcesAdvokat
Christian ÅnerudM&AAdvokatfuldmægtig
Christoffer Bennike RønningSkatAdvokatfuldmægtig
Christoffer Borreby-RiberStipendiat
Christoffer HennebergPrivate EquityAdvokatfuldmægtig
Christopher ÅngstrømFast Ejendom og EntrepriseAdvokatfuldmægtig
Clara Juul HolmProcesAdvokatfuldmægtig
Claus Høeg MadsenBank og Finans, Energi og Infrastruktur, Offentlig Ret, Rekonstruktion og InsolvensAdvokat
Curtis JosephKok
Ditte Gemmer KristiansenFast Ejendom og EntrepriseStipendiat
Dorte Skytte RasmussenInformationsspecialist
Elise Ross-HansenArbejds- og Ansættelsesret, Persondata, ProcesPartner
Emil Hedegaard MikkelsenBank og FinansAdvokat
Emil Hedegaard PirchertProcesAdvokatfuldmægtig
Emil Lund LauritzenProcesAdvokatfuldmægtig
Emil Skovbo GertsenJuridisk student
Emil Thalund BollStipendiat
Emilie Christiane StougaardBank og FinansAdvokatfuldmægtig
Emilie Lund-AndersenJuridisk student
Emilie Mathilde ThiimServicekoordinator
Erik Banner-VoigtSkatPartner
Fabio DonadoniSouschef
Frederik André BorkKonkurrence og EUPartner
Georg CantorJuridisk student
Gitte KanstrupProjektmedarbejder - Bobehandling
Gregers GamCorporate, Fast Ejendom og Entreprise, SkatAdvokat
Gregers KongstadStipendiat
Heidi SperlingM&AAdvokat
Helle Lehmann StaunCOO
Helle Nørby KristensenM&AAdvokat
Helle OlsenProjektkoordinator
Henriette BjergFast Ejendom og EntreprisePartner
Henrik DahlBank og Finans, Private ClientsPartnerÅ Bank og Finansiering
Henrik Selchau PoulsenFast Ejendom og Entreprise, Rekonstruktion og InsolvensPartner Å Bank og Finansiering, Å Fast Ejendom
Henrik Wedell-WedellsborgCorporate, Private ClientsÅ Fast Ejendom, Å Fødevarer, Å Landbrug, Å Olie og Gas, Å Retail
Ida KjølbyeBank og Finans, M&AAdvokat
Ida Nordholm-CarstensenStipendiat
Ida Sofie KøbkeFast Ejendom og EntrepriseAdvokatfuldmægtig
Jacob Goul SørensenFast Ejendom og Entreprise, Rekonstruktion og InsolvensAdvokatfuldmægtig
Jakob Echwald SevelBank og Finans, Børs- og kapitalmarkederPartnerÅ Bank og Finansiering, Å Forsikring
Jakob Kofoed LarsenFast Ejendom og EntrepriseAdvokatfuldmægtig
Jakob LaudrupPiccolo
Jakob LentzIP, Private Clients, ProcesPartnerÅ Bank og Finansiering, Å Forsikring, Å IT, Å Olie og Gas
Janne ArdalØkonomimedarbejder
Jeppe BredtoftRekonstruktion og InsolvensAdvokatfuldmægtig
Jeppe SkadhaugeEnergi og Infrastruktur, International Ret, Konkurrence og EU, Offentlig Ret, ProcesPartnerÅ Luftfart, Å Medier, Å Olie og Gas
Jesper Schultz LarsenBørs- og kapitalmarkeder, M&A, Private EquityPartnerÅ Bank og Finansiering, Å Fødevarer, Å Healthcare, Å IT, Å Medier, Å Olie og Gas, Å Renewables, Å Retail, Å Services, Å Tele
Joey HeidelbachFast Ejendom og EntrepriseAdvokatfuldmægtig
Johannes HedegaardProces, Rekonstruktion og InsolvensAdvokat
Johannes Malmvig JensenAdvokatfuldmægtig
Johannes Wieth-KlitgaardStipendiat
Jonas Køster MadsenStipendiat
Jonas Thøger SkjødtIP, PersondataAdvokatfuldmægtig
Jonatan HjortdalFast Ejendom og Entreprise, ProcesAdvokatÅ Fast Ejendom, Å Olie og Gas
Jonatan StrenovPrivate EquityAdvokat
Josefine Movin ØstergaardProcesAdvokatfuldmægtig
Josephine Bloch JensenCorporate, IP, IT, MedierAdvokatfuldmægtig
Josephine HarritPiccoline
Julie AasandProcesStipendiat
Julie LeonhardtBørs- og kapitalmarkeder, M&AStipendiatÅ Fødevarer, Å Healthcare, Å Renewables
Julie LevinSkatAdvokat
Julie StageCorporateAdvokatfuldmægtig
Karin Klint HenriksenØkonomichef
Karsten KristoffersenBank og Finans, Børs- og kapitalmarkeder, ProcesManaging Partner
Katrine Emilie RiseØkonomimedarbejder
Katrine Schwenger GrønborgProjektmedarbejder - Proces
Kenni Svanholm JensenM&AAdvokat
Kim ChristensenServicemedarbejder
Kristian KaagBank og FinansAdvokatfuldmægtig
Kristine GlahnProcesAdvokatfuldmægtig
Lars Kongsgaard HansenM&A, Private Equity, Rekonstruktion og InsolvensAdvokat
Lars OlsenIT-supporter
Lasse MikkelsenBank og Finans, ProcesAdvokat
Lau HindrichsenStipendiat
Laurits Greve HoldtFast Ejendom og EntrepriseAdvokatfuldmægtig
Lena Søgaard NielsenØkonomimedarbejder
Li Bjørnskov FischerProjektmedarbejder - Proces
Line HodgesServicekoordinator
Lisa Provstgaard LassenProjektmedarbejder - Fast Ejendom og Tinglysning
Lisaf QurashiM&A, Private Equity, SkatAdvokat
Lisbeth MohrTranslatør
Lisbeth Walthersdorf KatafaiArbejds- og Ansættelsesret, ProcesAdvokat
Lone WichmannHR-chef
Lotte Marie DirksenProcesAdvokatfuldmægtig
Lotte WetterlingProcesAdvokat
Louise Frikov-PetersenBørs- og kapitalmarkeder, M&AAdvokat, Ansv. Knowledge Management – Transaction
Louise Koldby HeldArbejds- og Ansættelsesret, Persondata, ProcesAdvokat
Louise MerrildMarketing og Kommunikationskonsulent
Louise RylanderInformationsspecialist
Mads Evald-ScheldeProcesStipendiat
Mads OdgaardStipendiat
Maj-Britt Lindemann BorgProjektmedarbejder - Insolvens
Margrethe Dalsgaard MøllerAdvokatfuldmægtig
Maria FlindtFast Ejendom og EntrepriseAdvokatfuldmægtig
Maria HermannEnergi og Infrastruktur, Life Science, ProcesAdvokatfuldmægtig
Maria SigFast Ejendom og EntrepriseAdvokatfuldmægtig
Maria V. NielsenØkonomimedarbejder
Marianne SchøllerMarketing og Kommunikationskonsulent
Marie Louise Winther LøgstedFast Ejendom og EntrepriseAdvokatfuldmægtig
Marie Raz HaargaardProjektmedarbejder - Fondsadministration
Marie SejthenAdvokat
Martin HolckBørs- og kapitalmarkeder, M&AAdvokatfuldmægtig
Mathias Rose SvendsenEnergi og Infrastruktur, Offentlig Ret, ProcesAdvokatfuldmægtig
Mathias Sachse SkrubbeltrangM&AAdvokatfuldmægtig
Mathilde Bjørn AndersenPiccoline
Mathilde StigaardBank og FinansAdvokatfuldmægtig
Mejse WaabenSagscontroller
Mette BruunFondsadministrationsleder
Mette Georg JensenKonkurrence og EUAdvokatfuldmægtig
Mette JensenProjektmedarbejder - Transaktioner
Mette Leth ThomsenFast Ejendom og Entreprise, Rekonstruktion og InsolvensAdvokatfuldmægtig
Mia CedergreenPiccoline
Michelle JohansenIP, PersondataStipendiat
Mick Friis HansenSagscontroller
Mikkel Dalgas RasmussenKonkurrence og EUAdvokatfuldmægtig
Mogens EbelingBørs- og kapitalmarkeder, M&APartner
Mogens ThorningerEnergi og Infrastruktur, M&A, Private EquityPartnerÅ Bank og Finansiering, Å Lægemidler og Bioteknologi, Å Renewables
Morten Hyldgaard SchulzArbejds- og Ansættelsesret, Persondata, ProcesAdvokat
Morten JensenBørs- og kapitalmarkeder, M&A, Private EquityPartnerÅ Bank og Finansiering, Å Capital Goods, Å Fast Ejendom, Å Forsikring, Å Fødevarer, Å Healthcare, Å IT, Å Logistik og Transport, Å Lægemidler og Bioteknologi, Å Olie og Gas, Å Renewables, Å Retail, Å Services, Å Shipping, Å Tele
Morten LeenFast Ejendom og EntrepriseAdvokat
Morten Lundby PedersenJuridisk student
Morten StadilCorporate, IT, M&A, MedierPartnerÅ IT, Å Medier, Å Renewables, Å Retail
Nathalie KjeldeStipendiat
Nathalie Ladegaard NellemannStipendiat
Nicklas MalmbergPersondataStipendiat
Nicolai LyM&AStipendiat
Nicolaj KleistEnergi og Infrastruktur, Life Science, Offentlig RetPartnerÅ Forsyning, Å Fødevarer, Å Healthcare, Å Lægemidler og Bioteknologi, Å Olie og Gas
Nicolas BahamondesStipendiat
Nicoline Andsbjerg VandborgHR-koordinator
Nicoline Markholst PhilipJuridisk student
Nicoline SandEnergi og Infrastruktur, Life Science, Offentlig Ret, ProcesAdvokat
Niels Dam Dengsøe PetersenIP, Konkurrence og EU, PersondataAdvokatfuldmægtig
Niels Gravengaard NielsenIT-supporter
Niels Jørgen OggesenFast Ejendom og EntreprisePartner
Nikolaj JepsenStipendiat
Nikolaj TornsbergPiccolo
Nina LangkjærDirektionssekretær
Nina RossiKøkkenchef
Olaf KoktvedgaardKonkurrence og EU, Medier, ProcesPartnerÅ Bank og Finansiering, Å Landbrug, Å Lægemidler og Bioteknologi, Å Medier, Å Olie og Gas, Å Retail
Ole SommerlundM&AAdvokatfuldmægtig
Ole SpiermannInternational Ret, Offentlig Ret, ProcesPartner
Patris HajrizajBank og FinansAdvokatfuldmægtig
Paula GrønlundM&AAdvokat
Pelle Hougaard NielsenSagscontroller
Per MagidInternational Ret, Offentlig Ret, ProcesAdvokatÅ Bank og Finansiering, Å Healthcare, Å Medier, Å Olie og Gas
Peter Stoltz NielsenEnergi og Infrastruktur, Fast Ejendom og Entreprise, ProcesAdvokatÅ Fast Ejendom, Å Forsyning, Å Olie og Gas, Å Tele
Peter-Andreas BodilsenBank og FinansAdvokat
Petra FokdalStipendiat
Pia Kirstine VoldmesterIP, PersondataPartnerÅ Automotive, Å Bank og Finansiering, Å Forsikring, Å Fødevarer, Å Healthcare, Å IT, Å Lægemidler og Bioteknologi, Å Retail, Å Tele
Ramesh AdhikariOpvasker
Rasmus BudtzCorporate, M&AAdvokatfuldmægtig
Rasmus EstrupProcesStipendiat
Rasmus MarvitsHR-konsulent
Rasmus MoliinCorporate, Fast Ejendom og Entreprise, Rekonstruktion og InsolvensAdvokat
Rasmus RichPiccolo
Rasmus SkovFast Ejendom og Entreprise, ProcesAdvokat
Rebeca Carolina Koefoed de MelimFast Ejendom og EntrepriseAdvokatfuldmægtig
René SchønbeckIT-systemadministrator
Samuel O'Doherty JensenM&AAdvokat
Samuel WolduM&A, Private EquityAdvokatfuldmægtig
Sandra JensenJuridisk student
Sarah GahrnIP, PersondataAdvokat
Sheila Raja MashirRekonstruktion og InsolvensAdvokatfuldmægtig
Signe BendorffKonkurrence og EU, ProcesAdvokat
Simon AlbrechtsenStipendiat
Simon KroghM&A, Private EquityPartner
Syss SichelkowEventkoordinator
Søren DamgaardFast Ejendom og EntreprisePartnerÅ Bank og Finansiering, Å Fast Ejendom
Søren KoppFast Ejendom og Entreprise, M&A, Rekonstruktion og InsolvensPartnerÅ Bank og Finansiering, Å Fast Ejendom, Å Luftfart
Søren Lehmann NielsenSkatPartner
Søren ZinckKonkurrence og EUPartnerÅ Bank og Finansiering, Å Logistik og Transport, Å Olie og Gas, Å Fast Ejendom
Theis JacobsenAdvokatfuldmægtig
Therese Eilskov Lundmark JensenKonkurrence og EUStipendiat
Therkel BrinthFast Ejendom og Entreprise, Rekonstruktion og InsolvensAdvokatfuldmægtig
Thomas EnevoldsenCorporate, IP, IT, M&A, MedierAdvokat
Thomas SkjellerupBank og FinansPartnerÅ Bank og Finansiering
Tina ErichsenFast Ejendom og EntrepriseAdvokatfuldmægtig
Tina Overgaard SørensenProjektmedarbejder
Tine Marie Bodholdt RasmussenKonkurrence og EUAdvokat
Tobias HjelmIT, Konkurrence og EUAdvokat
Tobias NykvistJuridisk student
Tobias ThomsenProcesAdvokatfuldmægtig
Trine KahrM&AAdvokatfuldmægtig
Ulrich Christian TyndeskovIP, PersondataStipendiat
Ulrik Høyer JohansenPersondataAdvokatfuldmægtig
Ulrik Kloss FennebergBank og Finans, Børs- og kapitalmarkeder, M&AAdvokat
Ulrik Simoni MärcherProjektkoordinator
Ulrik Vinther AnkerstjerneIT-student
Victoria Faber StuhrCorporate, IP, IT, MedierAdvokatfuldmægtig
Viktor SvenningPiccolo
Vilhelm PoulsenProcesAdvokatÅ Bank og Finansiering, Å Olie og Gas
Xenia KamenjukAdvokatfuldmægtig
Forrige side
Nr.1 - 5. Ialt 12
Næste side